Silverstone’da pole pozisyonu Hamilton’ın

Lewis Hamilton kendi evindeki sıralama turlarında Kimi Raikkonen’i geride bırakarak ilk sıranın sahibi olmayı başardı.

Silverstone’da pole pozisyonu Hamilton’ın Formula1

Yağmur altında geçen Q1’de sonlara doğru kuruyan zeminde Fernando Alonso ilk sıranın sahibi olurken, Q2’de hızlanmaya başlayan Mercedes pilotlarından Hamilton bu pistteki 5.pole pozisyonunu elde ederek Jim Clark’ı yakalamış oldu.

Q3’teki ilk hakların ardından Ferrari pilotu Vettel’e karşı 0.2 saniye avantaj yakalayan Hamilton son haklarda adeta uçarak attığı turla birlikte ilk sıranın sahibi olmayı başardı. Son hakkında yine güzel bir tur atan Raikkonen de takım arkadaşını geride bırakarak 3.sıranın sahibi oldu.

5 sıra grid cezası bulunan Bottas 4.sırada kalırken, onu Red Bull’da Max Verstappen ve Renault’dan Nico Hulkenberg takip etti.

Force India pilotları bir kez daha güzel bir iş yaparak 4.çizginin sahibi olurken onları Vandoorne ve Grosjean takip etti.

30 sıra grid cezası bulunan Alonso 13.sıranın sahibi olurken, Q1’de motor sorunu yaşayan Ricciardo 20.sırada kaldı.

Lewis Hamilton Q3’teki ilk haklarda Grosjean’ı engellediği için inceleme altında bulunuyor.

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.