Hamilton: Harika bir tur attım

Silverstone’da kariyerinin 5.pole pozisyonuna ulaşan Lewis Hamilton çok iyi bir tur attığını ve sonuçtan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Hamilton: Harika bir tur attım Formula1

Bu sonuçla beraber Jim Clark’ın rekorunu da egale eden İngiliz pilot, Grosjean’ı engellediği için ise inceleme altında bulunuyor.

Sıralama turlarının ardından açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Harika bir sıralama turu geçirdik. Bugün kesinlikle çok iyi bir aracımız vardı ve buraya gelenlere bu sonucu armağan etmek istiyorum.

“En iyi turumu sona saklamaya çalıştım. Gerçekten tur sırasında kendimi çok iyi hissediyordum ve sonucunda da harika bir tur atmayı başardım. Yine de yarın Ferrarilere karşı zor bir savaş vermemiz gerekecek.

“Böylesine harika bir seyirci topluluğu sizi desteklediğinde güzel bir iş yapmanız gerekiyor. Ben de onlara layık olmaya çalıştım ve mutluyum.

“Yarış için mümkün olan en iyi yerden start alacağım. Bu avantajı kullanmak istiyorum. Umarım sorunsuz bir yarış geçirir ve burada kazanabiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.