Formula 2: İngiltere'deki dramatik yarışı Charlec Leclerc kazandı

Monakolu pilot yarış içerisinde benzin ve motor problemi yaşamasına rağmen kazanmayı başardı.

Formula 2: İngiltere'deki dramatik yarışı Charlec Leclerc kazandı Diğer Seriler

Startta gridde üç aracın kalması sebebiyle bir formasyon turu daha atıldı. Bunun üzerine Nyck de Vries aracı çalışmadığı için start alamadı.

Start verildikten sonra geriye düşen Oliver Rowland, Norman Nato ile ikincilik için kıyasıya mücadele etti. Buna rağmen şampiyonada Leclerc'in en büyük rakibi, üçüncülükle yetindi.

İkiliyi yakından takip eden Artem Markelov ise geçiş şansı bulamadı ve dördüncü sırada yarışı tamamladı.

Sergio Canamasas sezon başından beri ilk defa puan alarak beşinci oldu.

Luca Ghiotto ise Avusturya'da olduğu gibi ilk on dışından gelerek güzel bir strateji ile yarışı altıncı sırada bitirdi.

Yarışta uzun süre ilk beş içerisinde sürdüren Jordan King ise pit stopta taktik hatası yapınca iki sıra kaybetti ve yedinci sırada damalı bayrağı geçti. MP Motorsport pilotu yarın yarışa ilk çizgiden başlayacak.

DAMS pilotu Nicholas Latifi ise sekizinci sırada finişi geçerek yarınki yarışa pol pozisyonundan başlama hakkı elde etti.

Sean Gelael dokuzuncu olarak son puanı aldı. Bunun sebebi ise Nobuharu Matsushita'nın en hızlı turu elde ederek yarışı onuncu sırada noktalaması.

Bartu Hunduroğlu

Bartu Hunduroğlu / Editör

Tüm Yazıları

Bartu Hunduroğlu sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup tüm serileri takip etmektedir. Kendisi Formula dışındaki serilerden sitemize haber girişi yapmaktadır. An itibari ile İstanbul Aydın Üniversitesi İspanyolca Çevirmenlik bölümünde okumaktadır.