Grosjean: Hamilton cezadan kurtuldu

Romain Grosjean, Lewis Hamilton’ın sıralama turlarından kendisini engellemesinden dolayı İngiliz pilotu şikayet etmiş, ama olayın incelenmesinin ardından bir ceza çıkmamıştı.

Grosjean: Hamilton cezadan kurtuldu Formula1

İncelemenin ardından Gorsjean Mercedes pilotunun şampiyonluk adaylarından biri olduğu için cezadan kurtulduğu, başka birisi olsa grid cezası alabileceğini dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Fransız pilot şöyle konuştu.

“Çıkan kararda Lewis’in beni engellemediği söyleniyor. Eğer bir pilot virajda 0.3 – 0.4 saniye kaybediyorsa o engellenmiştir.

“Ön tarafta çok sıkı bir dünya şampiyonluğu mücadelesinin döndüğünü biliyorum, ama biz de orta sıralardaki takımlar ve pilotlar olarak elimizden geleni yaparak güzel sonuçlar alamaya çalışıyoruz. Bu tür kararlarda herkese aynı şekilde davranılmasını isterdim.

“Sıralama turlarında çok kesin kurallar vardır ve bunların da cezası bellidir. Açıkçası çıkan karar beni tatmin etmedi, ama yapabilecek bir şey yok. Q3’te sadece 10 araç pistteyken böyle bir şeyin yaşanması kabul edilemez.

“Engellendiğimi göstermem için sanırım bir sonraki seferde ön kanadımı diğer pilotun arka kanadına değdirmem gerekecek.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.