Perez: Bir sıra üstte olabilirdim

Sergio Perez Silverstone’daki sıralama turlarında bir sıra daha yukarıda olma şansı olduğunu ve bunun için üzüldüğünü dile getirdi.

Perez: Bir sıra üstte olabilirdim Formula1

Bottas’ın cezasıyla birlikte yarışa 6.sıradan başlayacak olan Meksikalı pilot, Nico Hulkenberg’i geçemediği için hayal kırıklığı yaşıyor.

Sıralama turları hakkında açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Çok zorlu bir sıralama turu geçirdik. Doğru zamanda piste çıkmak çok kritikti ve pit duvarımız bu konuda bize güzel destek oldu.

“Her ne kadar sonuçtan memnun olsam da Nico ile aramızda çok küçük bir fark vardı ve onu geçemediğim için hayal kırıklığı yaşıyorum. Attığım son tur biraz daha iyi olabilirdi, ama kerblerde biraz zaman kaybettim.

“Yine de yarış için iyi bir yerdeyiz. Güçlü bir aracımız var ve şartlar da istediğimiz gibi olursa buradan çok güzel puanlarla ayrılabiliriz. Umarım sorunlardan uzak güzel bir gün geçirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.