Bottas: Hamilton ile fark bu kadar büyük olmamalı

Britanya Gp’si sıralama turlarında Hamilton’ın yaklaşık 0.7 saniye gerisinde kalan Valtteri Bottas, aradaki farkın bu kadar büyük olmaması gerektiğini söyledi.

Bottas: Hamilton ile fark bu kadar büyük olmamalı Formula1

İngiliz pilotun harika bir tur attığını kabul eden Bottas, yine de daha hızlı olabileceğini, ama son turunda yaptığı bir iki hata ile geride kaldığını itiraf etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Fin pilot şöyle konuştu.

“Sonuç beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Cuma günü çok hızlıydı, ama sıralama turlarında istediğim tempoyu yakalayamadım ve geride kaldım.

“4.sırada olmak zaten kötüyken ceza ile birlikte 9.sırada başlayacağım için hayal kırıklığı yaşıyorum. Bu beklediğimizden çok daha kötü bir sonuç.

“Lewis harika bir iş yaptı ve gerçekten kendisine yaklaşmamızı imkansız kıldı. Kendi evinde gerçekten çok iyi işler yapıyor ve bunu bir kez daha herekse göstermiş oldu.

“Aracın iki günde bu kadar çok farklı yönlere gitmesi beni şaşırttı. Umarım yarışta tekrar Cuma günündeki gibi olur ve yükselebilirim. Amacım en kötü podyuma çıkmak olacak.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.