Ricciardo: Grid cezasını kötü olduğunu düşünüyordum

Daniel Ricciardo, vites kutusu değiştirdiği için aldığı 5 sıra cezanın sıralama turlarında yaşadığı sorundan sonra o kadar da kötü gözükmediğini söyledi.

Ricciardo: Grid cezasını kötü olduğunu düşünüyordum Formula1

Silverstone’daki sıralama turlarına henüz Q1’de yaşadığı turbo sorunu ile veda eden Avustralyalı pilot, Fernado Alonso ile birlikte yarışa son çizgiden başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Araçtaki sorundan %100 emin olamasam da bir şeylerin ters gittiğini anlamıştım. Motordan gelen ses çok iyi durmuyordu.

“Pite girip bu soruna bakabiliriz diye düşünüyordum, ama maalesef oraya kadar bile gidemedim ve sıralama turlarına erken veda etmek zorunda kaldım.

“Burada hızlı olduğumuzu düşünüyordum, bu yüzden biraz hayal kırıklığı yaşıyorum. Düşününce 5 sıralık grid cezasının artık o kadar kötü gelmediğini hissediyorum. En sondan başlamak bizim için ideal bir durum değildi.

“Sonuçta puanlar yarışta dağıtılacak ve burada her zaman her şeye hazırlıklı olmalıyız. Elimden geleni yaparak puan almaya çalışacağım. Umarım şartlara da bize yardım eder.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.