Hulkenberg: Gerçek hızımızı yarışta göreceğiz

Silverstone’daki sıralama turlarında en hızlı 6.derecenin sahibi olan Nico Hulkenberg, Valtteri Bottas’ın cezası ile birlikte yarışa 5.sıradan başlayacak.

Hulkenberg: Gerçek hızımızı yarışta göreceğiz Formula1

Sıralama turlarındaki şartlardan en iyi şekilde yararlandıklarını belirten Alman pilot, herkesin gerçek hızının yarışta belli olacağını, yine de güzel puanlar almak için iyi bir şansı olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Sıralama turları bizim için harika geçti. Yarışa temiz taraftan başlayacağım ve güzel bir start ile yukarılara çıkmayı planlıyorum.

“Araçta kendimi çok iyi hissettim ve takım da beni doğru zamanda piste çıkararak güzel bir iş yapmayı başardı.

“Buraya getirdiğimiz güncellemelerin işe yaradığını düşünüyorum, ama yine de gerçek tabloyu görmek için yarışı beklemeliyiz.

“Güzel puanlar almak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Umarım sorunsuz bir yarış olur. Burada hava şartları da kritik bir rol oynayacak. Stratejik olarak doğru hamleleri yapmalıyız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.