Alonso: İnsanlar McLaren’i zirvede görmek istiyor

Fernando Alonso Silverstone’daki sıralama turlarında Q1’in en hızlı derecesini yaptığında insanların çok sevindiğini görmenin harika olduğunu dile getirdi.

Alonso: İnsanlar McLaren’i zirvede görmek istiyor Formula1

İspanyol pilot Q2’de trafiğin ortasında kalıp rekabetçi bir tur atamayıp elenirken, bu sezon ilk defa takım arkadaşına da geçilmiş oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan çifte dünya şampiyonu şöyle konuştu.

“Turumu tamamladığımda tribündekilerin nasıl heyecanlandığını gördüm. Bu da insanların artık bizim zirvede olmamızı istediklerini gösteriyor.

“Sadece Q1’De süper yumuşak lastiklerle normal bir tur atıyordum, ama insanların ne kadar eğlendiğini ve keyif aldığını gördüm. Biz de onlar gibi zirveye çıkmak istiyoruz, ama sanırım bunun için daha çok vakte ihtiyacımız var.

“Yarışın keyifli olmasını bekliyorum. Öndekilerin 25 pit stop falan yapması halinde belki puan alabiliriz. Neler olacağını göreceğiz. Umarım sorunsuz bir gün olur.”

İspanyol pilot yarışa aldığı cezalardan dolayı son sıradan başlayacak.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.