Vettel: Olaylara kötü yakalandık

Sebastian Vettel patlayan lastiklerden dolayı kimsenin suçlanamayacağını, sadece kötü zamanda kendilerini yakaladığını söyledi.

Vettel: Olaylara kötü yakalandık Formula1

Yarışı 4.sırada götürürken önce takım arkadaşı Raikkonen’in lastiğinden bir parça kopmuş ve pite girmek zorunda kalmıştı. Bu olayla birlikte 3.’lüğe yükselen Alman pilotun 1 tur sonra lastiği patlayınca ise damalı bayrağı anca 7.sırada geçebildi.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Yaşananlarla ilgili kimseyi suçlayamayız. Kimi ile birlikte ikimiz de ne olduğunu anlamadan lastiklerle ilgili sorun yaşadık. Onun lastikleri benimkine göre 56 daha yeniydi. Yani bizim için büyük ve kötü bir sürpriz oldu.

“Araç bugün iyiydi, sonuç daha da kötü olabilirdi, bu yüzden mutluyuz. Virajlarda çok iyiydik, ama Mercedesler bugün daha iyi bir iş yatı ve kazanmayı hak ettiler.

“Yarışın başında frenlerimde bir sorun vardı. Startta istediğim gibi kalkamadım ve Verstappen’in gerisine düştüm. O andan sonra işler kötüye gitmeye başladı. Güzel bir strateji ile onu geçtikten sonra yarışı 2-4 olarak noktalamayı bekliyorduk, ama olmadı.

“Şimdi 2 hafta sonraki Macaristan Gp’sini bekleyeceğiz. Umarım orada daha şanslı oluruz ve tekrar kazanmaya başlayabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.