Hamilton: Kusursuz bir hafta sonuydu

Cuma gününden itibaren çok rekabetçi gözüken ve Hamilton ile de yarışı kazanan Mercedes takımında İngiliz pilot, kusursuz bir hafta sonu geçirdiklerini söyledi.

Hamilton: Kusursuz bir hafta sonuydu Formula1

Yarışa pole pozisyonundan başlayan ve bütün turları lider götüren Hamilton, Vettel ile arasındaki puan farkını da 1’e indirmiş oldu.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan İngiliz pilot şöyle konuştu.

“Çok, ama çok mutlu olduğumu söylemeliyim. Takım gerçekten harika bir iş yaptı ve burada muhteşem bir sonuç elde ettik.

“Fabrikadaki herkesle gurur duyuyorum. Valtteri de bugün çok güzel bir iş yaptı ve takıma mümkün olan en yüksek puanı getirmeyi başardık.

“İyi bir start aldım ve sonrasında Kimi ile aradaki farkı kontrol etmeyi başardım. 19.tur civarında pite girmeyi planlıyorduk, ama sonrasında bu bölümü uzatmaya karar verdik. Pite girmeden önce farkı iyice açarak kendimizi oldukça rahatlattık.

“Yarışı sonlarına doğru Kimi ile aradaki fark da 12-14 saniye civarlarına çıktı. Yarışı büyük ekranlardan biraz takip etmeye başlamıştım. Son turlarda Ferrari pilotlarının lastiklerle ilgili sorun yaşadığını öğrendim.  Benim lastiklerimde de biraz titreşim vardı, ama sorunsuz şekilde damalı bayrağa gelmeyi başardım.

“Harika bir hafta sonuydu. Buraya gelen herkese çok teşekkür ederim. Onlar sayesinde çok güzel bir zafer elde ettim. Şimdi Macaristan’da tekrar zirveye çıkmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.