Raikkonen: Şanssızlıklar peşimizi bırakmıyor

Britanya Gp’sinde bitime 2 tur kala lastiğinde parça kopan Kimi Raikkonen, sezon genelinde şanssızlıkların peşlerini bırakmadığını söyledi.

Raikkonen: Şanssızlıklar peşimizi bırakmıyor Formula1

Yarışa ikinci sıradan başlayan ve bitime kadar da yerini korumayı başaran Fin pilot, son turlarda lastiğinde meydana gelen sorundan dolayı pite girmek zorunda kalmış ve podyumdaki yerini kaybetmişti.

Bir tur sonra Vettel’in de lastiğinin patlamasıyla birlikte Raikkonen podyumun son basamağının sahibi oldu. Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Ferrari pilotu şöyle konuştu.

“Bugün yine sorunlardan kaçamadık ve iki araçla birden istediğimiz yerden uzakta kaldık. Araçtan belki biraz daha fazla performans çıkarabilirdik, ama bu Mercedeslerle mücadele etmek için yeterli olur muydu, bilmiyorum.

“Yarışın belli noktalarında daha hızlı gitmekte zorlandık. Araç tam olarak istediğimiz noktada değildi.

“Yine de sonlarda güzel bir sonuca doğru giderken önce benim sonrasında da Sebastian’ın lastiklerinde sorun ortaya çıktı ve önemli puanlar kaybettik. Tüm bunlara rağmen podyumda olduğum için mutluyum.

“Macaristan bize daha çok uyan bir pist ve orada tekrar güzel bir sonuç almaya çalışacağız. Umarım sorunsuz bir hafta sonu olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.