Ricciardo: Oldukça keyifli bir yarıştı

Daniel Ricciardo, 19.sırada başladığı Britanya Gp’sinin kendisi adına çok keyifli geçtiğini ve geri dönüşünden memnun olduğunu söyledi.

Ricciardo: Oldukça keyifli bir yarıştı Formula1

Avustralyalı pilot, son turlarda Vettel’in lastik patlatmasıyla birlikte 5.sıray yükselmiş ve yarışı da burada noktalamayı başarmıştı.

Yarışla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Bütün yarış boyunca birilerine atak yapıyormuş gibi hissettim. Sanırım insanlar en çok beni televizyonda gördüler.

“Güzel bir start aldıktan sonra çok aç gözlü davrandım ve gereğinden fazla zorladım. Bu yüzden hata yapıp pist dışına çıkınca aldığım bütün sıraları da kaybetmiş oldum. 

“Her şeye rağmen 5.sırada yarışı bitirdiğim için çok mutluyum. Özellikle son turlarda önce Hulkenberg’i yakalamam ve sonrasında Vettel’in sorun yaşamasıyla birlikte güzel bir iş yapmış oldum.

“Şimdi önümüzde Macaristan Gp’si var. Orada daha rekabetçi olmayı bekliyorum. Umarım herhangi bir ceza alamdan haftayı bitirebiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.