Sainz: Kazayla ilgili her şey ortada

Carlos Sainz, takım arkadaşı Kvyat’ın temasıyla yolda kaldığı Silverstone Gp’sinin ardından olayın kimden kaynaklandığının belli olduğunu söyledi.

Sainz: Kazayla ilgili her şey ortada Formula1

Maggots ve Becketts arasındaki yüksek hızlı bölümde takım arkadaşının teması sonrasında spin atan ve yarışa geri dönemeyen İspanyol pilot, olaydan dolayı Kvyat’ın suçlu olduğunu ima etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Olayla ilgili ne düşündüğümü tam olarak söylemeyeceğim. Bence bu olay daha çok takım içinde halledilmesi gereken bir şey.

“Zaten görüntülerde her şey açık şekilde ortada. Kimin daha çok kusurunun olduğunu oradan da anlayabilirsiniz.

“Birbirimizle yarışıyorduk ve bunu yaparken boşluk bırakmamız gerektiğinin farkındayız. Sonrasında Daniil pist dışına çıkıp tehlikeli şekilde geri dönünce aracını toparlayamadı ve temas ettik. Bu da benim yarışımı bitirdi.

“Umarım bu tarz şeyleri bir daha yaşamayız. İki takım arkadaşının temas etmesi her zaman kötüdür. Olayı şimdi takım içinde çözmeye çalışacağız.” 

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.