Bottas: Harika bir hafta sonuydu

Britanya Gp’sinde 9.sıradan start almasına rağmen güzel bir sürüş ve strateji ile 2.sırada damalı bayrağı gören Bottas, çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Bottas: Harika bir hafta sonuydu Formula1

Son turlara 3.sırada giren Fin pilot, Raikkonen’in sol lastiğinde yaladığı sorunla birlikte rakibini geçip podyumun ikinci başmağına çıkmayı başarmıştı.

Yarışın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Takım olarak harika bir hafta sonunu geride bıraktık. 1-2 olmak dünkü sıralama turlarından sonra büyük bir başarıydı.

“Araç çok iyiydi ve güzel bir stratejimiz vardı. Lewis ile birlikte hatasız bir yarış çıkardık ve sonucunda da takıma çok değerli puanlar getirdik.

“Yarışa yumuşak lastiklerle başladım ve ilk bölümü mümkün olduğunca uzun tutmak istedim. Sonlara doğru süper yumuşak lastiklerle Ferrari pilotlarına karşı bir şansım olduğunu biliyordum ve bunu da kullandım.

“Tabii ki yarışı 3.bitirmeyi beklerken Kimi’nin yaşadığı sorun beni 2.sıraya yükseltti. Şans bugün yanımdaydı ve bundan dolayı mutluyum.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.