Alonso: Kötü bir hafta sonu daha

Silverstone’daki yarışta motor sorunuyla yolda kalan Fernando Alonso, bir kez daha haftanın kendisi adına hayal kırıklığı ile sonuçlandığını söyledi.

Alonso: Kötü bir hafta sonu daha Formula1

Yarışa son sırdan başlayan ve bir ara 12.’liğe kadar yükselen İspanyol pilot, 32.turda yaşadığı benzin basıncı sorunuyla birlikte yarıştan çekilmek zorunda kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Çok zor günler geçirmeye devam ediyoruz. 

“Bir kez daha yarış hafta sonunda büyük sorunla yaşadık ve sonunda da damalı bayrağı göremedik. Buraya gelirken çok bir beklentimiz yoktu. Zaten aldığım cezalardan sonra puan almak için mucizelere ihtiyacımız vardı.

"Silverstone gibi zorlu bir pistte son sıradan başlamak zaten yeterince zordu. Yarışta da benzin basıncı sorunuyla yolda kaldık. Neyse ki motor zarar görmedi, bir sonraki yarışta da aynı motoru kullanmaya devam edeceğiz.

“En azından yarıştan çekilmeden önce puan barajında değildik. Bu yüzden hayal kırıklığını biraz daha az hissediyorum.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.