Verstappen: Yaşanan sorunlara bir çözüm bulmamız gerekiyor

Max Verstappen, yarış hızı konusunda rakiplerinin çok gerisinde kalmalarının sinir bozucu olduğunu ve buna artık bir çözüm bulmaları gerektiğini söyledi.

Verstappen: Yaşanan sorunlara bir çözüm bulmamız gerekiyor Formula1

Silverstone’daki yarışa 4.sıradan başlayan Hollandalı pilot startla birlikte Sebastian Vettel’i geçmiş ve Alman pilotu ön gruptan koparmıştı.

Yarışla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Yarışa güzel bir başlangıç yaptım ve bir süre boyunca Sebastian’ı arkada tutmayı başardım. Onlardan hız olarak daha yavaş olsak da güzel bir savunma yaptım.

“Pit stoplarda Ferrari’nin arkasında kaldıktan sonra onlarla aynı tempoyu tutturamadık ve ara gittikçe açıldı. O andan sonra yarış benim için sıkıcı bir hal aldı.

“Genel olarak baktığımızda güzel bir hafta sonu olduğunu düşünüyorum. Burada 4-5 olduğumuz için mutluyuz. Son yarışlarda çok şanssızdım ve bunu da burada kırmayı başardım.

“Sıralama turlarında yarışa göre biraz daha yavaştık. Bu konu üzerinde çalışmamız gerekiyor. Yarıştaki tempomuz da her ne kadar daha iyi olsa da ön gruptan kopmamıza engel olmadı. Artık bu sorunları çözmemiz gerekiyor. Umarım Macaristan’da daha rekabetçi olabiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.