Ralli şampiyonası Bursa´da toprağa çıkıyor

2017 Türkiye Ralli Şampiyonası 4.yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi, 21-23 Temmuz tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

Ralli şampiyonası Bursa´da toprağa çıkıyor Diğer Seriler

2017 Türkiye Ralli Şampiyonası 4.yarışı olan ve Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından bu yıl 42. kez düzenlenen Yeşil Bursa Rallisi, 21-23 Temmuz tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

Nilüfer Belediyesi katkılarıyla düzenlenen organizasyon, Hankook Toktaş Otomotiv, Aloft Hotel Bursa, Serpa İnşaat, RedBull.com, Fora Araç Takip, Auto Club, Melkar Otomotiv ve Power FM sponsorluğunda düzenleniyor.

21 Temmuz Cuma günü saat 20:00’de Nilüfer Halk Evi önünden başlayacak rallinin ilk gününde, 22 Temmuz Cumartesi günü saat 11:15′ten itibaren Mehmet Köprücü ve Ali Sipahiözel etaplarının ikişer kez geçilmesinin ardından, saat 17:50’de Fatih Sultan Mehmet Bulvarı hastane alanında düzenlenen Nilüfer Belediyesi seyirci özel etabı geçilecek ve rallinin ilk günü böylelikle tamamlanmış olacak.

23 Temmuz Pazar sabahı 09:00’dan itibaren yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipleri, ikinci günde zorlu bir mücadele bekliyor olacak.

Selçuk Özsevinç ve Nilüfer Belediyesi seyirci özel etabı ardından servise girecek olan ekipler, son olarak Selçuk Özsevinç-2 ve RedBull.com avantaj etabında kozlarını paylaşacaklar.

Orhaneli Keles bölgesindeki toprak zeminli etaplarda yaşanacak mücadele, saat 16:15′ten itibaren Aloft Hotel Bursa önündeki finiş podyumunda sona erecek.

Sezonun ilk toprak rallisi olması nedeniyle büyük çekişme ve sürprizlere sahne olması beklenen organizasyon, Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde 35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerinin yer aldığı Türkiye Historic Rally Şampiyonası ile Renç Koçibey Ralli Kupası‘na da puan verecek…

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.