Berkay için şanssız hafta sonu

18 yaşındaki genç milli sporcumuz Berkay Besler, 15-16 Temmuz tarihlerinde Renault Clio Cup Italya serisinin 4. ayağı için İtalya'nın Misano pistindeydi.

Berkay için şanssız hafta sonu Diğer Seriler

18 yaşındaki genç milli sporcumuz Berkay Besler, 15-16 Temmuz tarihlerinde Renault Clio Cup Italya serisinin 4. ayağı için İtalya'nın Misano pistindeydi. 

Bu yıl kartingten otomobil pist yarışlarına geçen Besler, 3 ayrı yarıştan oluşan ve kendisi için şanssız geçen hafta sonunu, değerlendirirken sıralama turlarında %100'lük bir performans yakalayamadığını belirterek 7. sırada başladığı ilk yarışta ön sıralara yükseldikten sonra frenlerde meydana gelen sorun nedeniyle yarışı tamamlayamadığını söyledi.

Besler "8. sıradan başladığım ikinci yarışta ise, fren sorununun devam etmesi ve vites değiştirme elektroniğinde meydana gelen problem nedeniyle finiş göremedim.

Hafta sonunun üçüncü ve son yarışında hızlı tur zamanları yaparak 5. sıraya kadar yükselmişken, son turda rakibimle yaşadığımız temas sonucu 25 saniye ceza alarak 13.lüğe geriledim." dedi.

Genel olarak şanssız bir hafta sonu geçirdiğini söyleyen Berkay Besler, her yarışın kendisi için bilinmezler ve "ilk"lerle geçtiğini ve bu yarıştan çıkarılan pozitif sonuçları alarak diğer yarışlara konsantre olacağının altını çizdi.

Renault Clio Cup İtalya serisi 09-10 Eylül Vallelunga Pisti ve 30 Eylül-01 Ekim İmola Pisti’nde gerçekleştirilecek yarışlarla tamamlanacak...

 

 

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.