Wolff Hamilton’ın takımda kalmasını istiyor

Mercedes patronu Toto Wolff gelecek sezon sonunda takımla sözleşmesi bitecek olan Lewis Hamilton’ı takımda tutmak istediklerini söyledi.

Wolff Hamilton’ın takımda kalmasını istiyor Formula1

Mercedes’te geçirdiği yıllarda 2 şampiyonluk yaşayan İngiliz pilot, geçen sene ise Nico Rosberg’e yenilmekten kurtulamamıştı.

Pilotuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Şu an için Ferrari ile çok zorlu bir şampiyonluk yarışındayız ve başka şeylerin dikkatimizi dağıtmasını istemiyoruz. Yine de sene sonunda bitecek olan sözleşmeleri de düşünmenin vakti geliyor.

“Lewis bu takım için çok önemli bir isim. Onunla ilerleyen yıllarda devam etmek için girişimlerimiz olacak. Burada kendisini çok geliştirdi ve harika bir pilot haline geldi.

“Daha burada uzun yıllar kalabilir ve ona rekabetçi araçlar verebiliriz. Tabii ki onun da bunu ne kadar istediğini öğrenmeliyiz. Spordan uzaklaşmak isterse de onu anlarım, ama şu an bu işi yapmaktan büyük keyif aldığına inanıyorum.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.