Massa: Sıralama turlarında daha iyi olmalıyız

Williams pilotu Felipe Massa, takımın sıralama turlarında rakiplerinin gerisinde kaldığını ve yarışta da bunun cezasını çektiğini dile getirdi.

Massa: Sıralama turlarında daha iyi olmalıyız Formula1

Son olarak Silverstone’da sıralama turlarını 14.sırada tamamlayan Brezilyalı pilot, yarışta ilk 10’a girmesine rağmen istedikleri puanları alamadıklarını söylemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Massa şöyle konuştu.

“Yarışa 14.sıradan başlayıp puan aldığım için mutluyum, ama hedefimiz kesinlikle 10.’luk değildi.

“Güzel bir start aldım ve sonrasında istikrarlı turlar atarak ilk 10’da kalmayı başardım. Sonlara doğru Force India pilotlarına yaklaşsam da onlara atak yapacak kadar hızlı değildim. Böyle zamanlarda sıralama turlarının ne kadar kritik olduğunu daha iyi anlıyorsunuz.

“İlerleyen yarış hafta sonlarında özellikle cumartesi günlerindeki performansımızı geliştirmemiz gerekiyor. Aracın güzel bir potansiyeli var, ama arkalardan başladığımız için bunu da istediğimiz gibi kullanamıyoruz.

“Umarım Macaristan’da daha iyi bir iş yaparız ve güzel puanlar alabiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.