Vettel: Verstappen hala çok vahşi

Sebastian Vettel, son olarak Britanya Gp’sinde karşı karşıya geldiği Max Verstappen’in hala savunma konusunda biraz fazla agresif olduğunu belirtti.

Vettel: Verstappen hala çok vahşi Formula1

İkili geçen sezondan bu yana birçok kez teker tekere mücadeleye girmiş ve bunların çoğunda bir taraf şikayet ederek olaydan ayrılmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Max geçen senelere göre daha olgun ve sakin, ama hala savunma konusunda biraz vahşi olduğunu düşünüyorum.

“Özellikle hızlı virajlarda yaptığı yön değişiklikleri bir gün birine zarar verebilir ve bu kendisi de olabilir. Ondan bu konuda biraz daha dikkatli olmasını istiyorum.

“Pilotların pist üstünde birbirine boşluk bırakması gerekiyor. Aksi takdirde kimse yarışı tamamlayamaz. Herkes bu olgunlukta olursa yarış sonrasında da konuşacak şey sayısı oldukça azalır.

“Silverstone takım için çok kötü sonuçlandı. Şimdi önümüzde Macaristan Gp’si var ve orada tekrar kazanmak için elimizden geleni yapacağız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.