GEM Pilotları Misano´dan ikincilikle döndü

3H Endurance Champions Cup İtalya-Misano yarışı 15 Temmuz Cumartesi gecesi gerçekleştirildi.

GEM Pilotları Misano´dan ikincilikle döndü Diğer Seriler

3H Endurance Champions Cup İtalya-Misano yarışı 15 Temmuz Cumartesi gecesi gerçekleştirildi.

4.226 metre uzunluğundaki pistte, 12 ekip ve 35 pilotun mücadele ettiği yarışta ülkemizden Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) milli sporcular Aytaç Biter, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan ile, Gedik Ebam Motorsport (GEM) da Ahmet Mutlubaş, Ayhan Germirli ve Yağız Gedik pilotajında yer aldılar.

Sezonun ilk iki yarışı olan Mugello ve Brno’da elde ettikleri ikinciliklerle önemli puanlar toplayan BOM takımı sporcuları Misano'da şanssızdı.

Yarışı genel klasmanda üçüncü ve grubunda lider sürdürürken yoldan çıkarak yarış dışı kaldı. 

Gedik Ebam Motorsport takımı ise, Ahmet Mutlubaş, Ayhan Germirli ve Yağız Gedik ile yarışı gruplarında ikinci sırada tamamlayarak podyuma çıkma başarısı gösterdi.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.