Grosjean: Yarışlardaki hız farkının nedenini bulmalıyız

Romain Grosjean, aracın Pazar günlerinde yavaş kaldığını ve bunun nedenini bulmaları gerektiğini söyledi.

Grosjean: Yarışlardaki hız farkının nedenini bulmalıyız Formula1

Tek turda orta sıralardaki rakipleriyle mücadele edebildiklerini belirten Fransız pilot, yarışta ise sürekli bir şeylerin ters gittiğini ve gerilerde kaldıklarını ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

“Sıralama turlarında iyi bir iş yapmamıza rağmen yarışta lastiklerin de beklenenin altında kalmasından dolayı rekabetçi olamıyoruz.

“Britanya Gp’sinde de sürekli trafikte kaldığımız için süper yumuşak lastikleri öldürdük. Pite girip yumuşak lastikleri aldığımızda yine karşımıza çok sayıda araç çıktı ve istediğimiz gibi turlar atamadık.

“Yarışın sonlarına doğra süper yumuşak lastikleri alarak bir kumar oynamaya çalıştık, ama öndekilerle ara çok açıktı ve bu yüzden puan almamız mümkün olmadı.

“Önümüzdeki yarışa kadar araçta bazı şeyleri yeniden gözden geçirmeli ve nerelerde eksiklerimiz olduğunu bulmalıyız. Umarım sorunları çözebiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.