Marchionne Ferrari’den atak bekliyor

Ferrari imparatorluğunun patronu Sergio Marchionne, Macaristan ile birlikte Mercedes’in üstünlüğüne son vermek istediklerini söyledi.

Marchionne Ferrari’den atak bekliyor Formula1

Avusturya’da Bottas ile ve Silverstone’da da Hamilton ile son iki yarışı kazanmayı başaran Mercedes, takımlar şampiyonasında da Ferrari ile arayı iyice açmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marchionne şöyle konuştu.

“Hala Monaco’da ve sezonun başında rekabetçi olan takımla aynıyız, bunu biliyoruz.

“Sadece son yarışlarda pistler de Mercedes’e daha çok uyuyordu ve bu yüzden gerilerinde kaldık, ama bu hiç zaman bahane olamaz. Bir sonraki yarışla birlikte tekrar rekabetçi olmaya başlayacağımıza eminim.

“Silverstone’da yaşadığımız talihsizlikler bizi önemli puanlardan etti, ama hala önümüzde çok sayıda yarış var ve bu farkı kapatabileceğimize inanıyorum.

“Macaristan’da oldukça güçlü bir performans sergileyerek oyunun içinde olduğumuzu göstermeliyiz. Amacımız sorunsuz bir hafta sonu geçirerek kazanmak olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.