Sainz: Karmaşalardan çok şey öğrendim

Carlos Sainz Formula 1 kariyerindeki karmaşalardan çok şey öğrendiğini ve bunun geleceğini yönlendirmede kendisine yardım edeceğini söyledi.

Sainz: Karmaşalardan çok şey öğrendim Formula1

Red Bull ile olan sözleşmesinden dolayı geleceği hakkında henüz ciddi bir gelişme kaydedemeyen İspanyol pilotun Renault ile anlaşacağı haberleri iyice artmaya başlamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Red Bull Ring’deki yorumlarından dolayı takım içinde bir kargaşa meydana geldi, ama bunu bir şekilde halletmeyi başardık.

“Ben sezon sonuna kadar elimden geleni yaparak takıma güzel puanlar kazandırmaya çalışacağım. Gelecek sezon ne olacağı ile ilgili henüz bir gelişme yok.

“Avusturya’daki yarıştan sonra takımla bir araya gelerek ortadaki belirsizlikleri kaldırmaya çalıştık. 22 yaşında bu tür durumlardan çok şey öğrenebiliyorsunuz. 

“Hala Red Bull pilotuyum ve bundan gurur duyuyorum.  Şimdi sadece işimizi yapmak istiyoruz. Önümüzde Macaristan Gp’si var ve bu yarışa en iyi şekilde hazırlanarak güzel puanlar almaya çalışacağız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.