Stroll: Güzel sonuçlar hayatımı kolaylaştırmıyor

Williams pilotu Lance Stroll, Kanada ve Bakü’de aldığı güzel sonuçların hayatını kolaylaştırmadığını söyledi.

Stroll: Güzel sonuçlar hayatımı kolaylaştırmıyor Formula1

Eski Formula 3 şampiyonu pilot, F1’deki kariyerine çok çalkantılı başlamış ve ilk yarışlarda aldığı kötü sonuçların ardından paralı pilot olarak adlandırılmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Stroll şöyle konuştu.

“Formula 1’e sadece zengin olduğum için girmedim. Alt serilerde çok iyi işler yaptım ve bu sayede de kendimi buralara getirdim.

“İlk yarışlar benim için kolay geçmedi. Alışma sürecinden dolayı bazı hatalar yaptım, ama artık kendimi araçta daha iyi hissediyorum ve güzel sonuçlar almaya da başladım.

“Yine de podyumdan sonra hayat benim için kolaylaşmadı. Hala çok sıkı çalışmalıyım ve başardıklarımın üstüne koymalıyım. Umarım ilerleyen yarışlarda daha çok puan toplayabilirim.

“Şimdi önümüzde Macaristan Gp’si var ve orada başarılı olmak için elimizden geleni yapmalıyız. Umarım sorunsuz bir şekilde haftayı tamamlayıp, güzel puanlar alabiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.