Hamilton: Ferrari’ye geçmeyi düşünmüyorum

Mercedes pilotu Lewis Hamilton yakın gelecekte takımdan ayrılmayı düşünmediğini ve Ferrari haberlerinin de gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Hamilton: Ferrari’ye geçmeyi düşünmüyorum Formula1

Mercedes ile son üç sezonda 2 şampiyonluk yaşayan İngiliz pilot, geçen sene ise Rosberg ile girdiği şampiyonluk mücadelesini takım arkadaşına karşı kaybetmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Başka bir takıma gitmek gibi bir planım yok. Formula 1 kariyerimde 2 farklı takımla şampiyon olmayı başardım ve bu bana yetti.

“McLaren ile şampiyon olup takımdan ayrılmak istediğimde insanlar başka bir takımla aynı başarıyı yakalayamayacağımı düşünüyordu, ama hepsini yanılttım. Mercedes ile yarıştığım için çok mutluyum ve buradan ayrılmayı düşünmüyorum.

“Ferrari her insanın kalbinde yer eden bir takımdır. Ben de küçükken onların hayranıydım, ama şu an bulunduğum yerden çok memnunum ve ayrılmayı düşünmüyorum. 

“Daha hala 2018 sonuna kadar Mercedes ile sözleşmem var ve bu süre boyunca mümkün olan her şeyi kazanmaya çalışacağım.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.