Alonso 2018’de de F1’de olmak istiyor

McLaren-Honda patronu Zak Brown Fernando Alonso’nun gelecek sezonda da Formula 1’de yarışmak istediğini söyledi.

Alonso 2018’de de F1’de olmak istiyor Formula1

Son zamanlarda büyük takımlarla irtibat kurmayı çalıştığı bilinen İspanyol pilotun 2018,’de takımında mı kalacağı, yoksa farklı bir takımla mı anlaşacağı henüz bilinmezken, kararın McLaren’in vereceği motor kararına göre şekillenmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili konuşan Brown şu açıklamalarda bulundu.

“Geçen gün Fernando ile güzel bir yemek yedik ve hesabı da kendisine ödettim. Onunla çok iyi anlaşıyoruz ve kariyeri için en doğru kararı vermesini isterim.

“Şu an takımımıza iki tane çok kaliteli pilotumuz var. Stoffel de her ne kadar çaylak bir pilot olmasına rağmen oldukça iyi işler yapmayı başardı.

“Fernando’nun gelecek sezon için ne yapacağına henüz karar vermediğini biliyorum. Ona kazanan bir araç vermeyi çok istiyoruz, ama hala o noktaya gelemedik. Bu yüzden eğer takımdan ayrılmak isterse bunu anlarım.

“Ne olursa olsun 2018’de de sporda kalacağından eminim. Onu en azından bir sene daha izlemek oldukça keyifli olacaktır.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.