Massa: Macaristan’da sürpriz yapabiliriz

Felipe Massa Macaristan Gp’sinin çok zorlu geçeceğini, ama burada her zaman sürprizlere açık olmaları gerektiğini söyledi.

Massa: Macaristan’da sürpriz yapabiliriz Formula1

Silverstone’daki yarışta 10.olup sadece 1 puan alabilen Brezilyalı pilot, kendileri adına çok kötü bir yarışı geride bıraktıklarını ve Macaristan’daki yarışa daha iyi hazırlanmaları gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Massa şöyle konuştu.

“Son iki yarıştır sıralama turlarında rekabetçi olamıyoruz ve bu da yarışta gerilerde kalmamıza neden oluyor.

“Tek turda hızlı bir aracımız olmasına rağmen bunu ortaya çıkarmakta zorlandık. En büyük sıkıntı lastikleri düşük sıcaklıklarda çalıştırmak oluyor.

“Macaristan’da zorlanmayı bekliyoruz. Burası Monaco ve Singapur gibi çok sayıda viraja sahip pistlerden biri ve bu sene buralarda rekabetçi olamıyoruz. Yine de her zaman sürprizlere hazırlıklı olmalıyız.

“Güzel bir hafta sonu geçirip son birkaç yarışta kaybettiğimiz puanları telafi etmeye çalışacağız. Umarım sorunsuz bir yarış olur.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.