Mallya: Perez sadece Ferrari için takımdan ayrılmalı

Force India patronu Vijay Mallya, pilot kadrolarından çok memnun olduğunu ve Perez’in sadece Ferrari için takımdan ayrılması gerektiğini söyledi.

Mallya: Perez sadece Ferrari için takımdan ayrılmalı Formula1

Ülkesinde yaşadığı sorunlardan dolayı seyahat yasağı bulunan Hindistanlı takım patronu, son günlerde takımın satılacağı haberlerine de tepki gösterdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mallya şöyle konuştu.

“Takımı satmayı kesinlikle düşünmüyorum. Zaten bununla ilgili bir temas da olmadı.

“Hindistan’da olanlar ile ilgili yüzleşmesi gereken kişi benim. Bununla ilgili de zamanı geldiğinde gereğini yapacağım.

“Takımımız gayet iyi gidiyor ve herkesle gurur duyuyorum. Sergio Perez’in burada yıllardır yaptıklarını unutmamak lazım. Eğer bir gün burada ayrılması gerekirse, bence sadece Maranello’ya gitmeli.

“Ferrari onun için harika bir seçenek olur. Şu an kariyerinin zirvesinde ve onun için her şeyin en iyisinin olmasını isterim.

“Esteban da takıma çok genç yata gelmesine rağmen bu sene herkesi memnun etmeyi başardı. Onun da zamanla çok daha iyi olacağını düşünüyorum.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.