Ferrari Vettel’e 3 yıllık sözleşme önerdi

Ferrari takımı, 4 kez dünya şampiyonu pilotu Sebastian Vettel’e 3 yıl için 138.5 milyon dolarlık sözleşme teklifinde bulundu.

Ferrari Vettel’e 3 yıllık sözleşme önerdi Formula1

Bu sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Alman pilotun henüz takımla anlaşma sağlamamasından dolayı, Mercedes’e gideceği haberleri çıksa da Ferrari, pilotuna çok güzel bir teklif yaptı.

Yıllar sonra Mercedes ile şampiyonluk mücadelesi içine giren İtalyan takımı, bu süreçte şampiyonayı da Hamilton’ın 1 puan önünde götüren Sebastian Vettel’i takımda tutmakta kararlı gözüküyor.

Pilot pazarında da en çok merak edilen konu olan Vettel’in henüz kesin bir karar vermediği bilinirken, ilerleyen günlerde konuyla ilgili bir cevap vermesi de bekleniyor.

Geride kalan 10 yarışta 3 kez galip gelen Ferrari pilotu, toplamda elde ettiği 177 puanla, Lewis Hamilton’ın 1 puan önünde şampiyonayı lider götürüyor.

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.