Vettel: Mercedes’in tek turdaki hızı işleri değiştiriyor

Ferrari pilotu Sebastian Vettel, Mercedes’in sıralama turlarında sahip olduğu büyük hız farkının yarışlardaki işleri değiştirdiğini söyledi.

Vettel: Mercedes’in tek turdaki hızı işleri değiştiriyor Formula1

Son yarışlarda sorunlar yaşamasına rağmen şampiyonadaki liderliğini sürdüren Alman pilot, Macaristan’da tekrar kazanmak istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Mercedes’in son yarışlardaki üstünlüğü daha çok sıralama turlarındaki hızlarından kaynaklanıyor. Bu da yarışta onlara önemli bir avantaj sağlıyor.

“Özellikle düzlüklerin uzun olduğu pistlerde onlara karşı koymak oldukça zor. Umarım kalan bölümlerde biz de tek turdaki hızımızı biraz daha arttırır ve onlarla rekabet edebiliriz.

“Geçen sene nerede olduğumuzu düşünürsek aracı geliştirme konusunda artık ne kadar başarılı olduğumuzu anlayabiliriz. Takımdaki herkes yarış kazanmak için elinden geleni yapıyor ve bu sayede bulunduğumuz yere geldik.

“Silverstone ve Avusturya bize çok uyan pistlerden değildi, ama şimdi sırada Macaristan Gp’si var ve orada kazanmak için iyi bir şansımız olduğunu düşünüyorum. Umarım son yarıştaki gibi bir sorun yaşamayız ve tekrar galip gelebiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.