Verstappen: Vettel’in dediklerimi ciddiye almıyorum

Max Verstappen Silverstone Gp'si sonrasında savunmasının agresif olduğunu söyleyen Vettel’in önce aldığı cezaları düşünmesi gerektiğini söyledi.

Verstappen: Vettel’in dediklerimi ciddiye almıyorum Formula1

Güzel bir startla Ferrari pilotunun önüne geçen Verstappen, sonrasında yerini korumayı başarmış ve ikili bir pozisyonda teker tekere mücadele etmişti. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

'Artık Sebastian’ın dediklerini çok ciddiye almıyorum. Özellikle aldığı ceza puanları ve yaptıklarına bakınca bu zor oluyor.

"Vettel ile yarışta sıkı bir mücadelemiz oldu. Sertti, ama ikimiz için de adil olduğunu düşünüyorum. Bir bölümde temas etmiş bile olabiliriz, emin değilim. Her şeye rağmen savunmamın gayet temiz olduğuna inanıyorum. 

"Britanya Gp'sinde diğerleri kadar rekabetçi olamadık, ama yine de güzel puanlar toplamayı başardık. Bir sonrası yarışa daha hazır gidip güzel puanlar almak istiyoruz.

"Macaristan karakteristik olarak bize avantaj sağlayabilecek yerlerden biri. Umarım sorunsuz bir hafta geçirebiliriz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.