Haas 2018'de pilotlarıyla yola devam edecek

Takımın sahibi Gene Haas yaptığı açıklamada 2018 sezonunda da Kevin Magnussen ve Romain Grosjean ile yarışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Haas 2018'de pilotlarıyla yola devam edecek Formula1

İki pilotunun da sene başından bu yana çok iyi bir iş yaptıklarını belirten Haas, değişiklik için bir sebep göremediklerini ve konuyu erkenden hallettikleri için mutlu olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili konuşan takım patronu şu açıklamalarda bulundu.

"Kevin ve Romain ne kadar kaliteli pilotlar olduklarını gösterdiler. Şu ana kadar 29 puan topladık ve Abu Dhabi'ye kadar yine bu kadar puan toplarsak çok mutlu olabiliriz.

"Artık Formula 1'deki ikinci sezonumuzdayız ve gözümüzü yükseklere dikmeliyiz. Geçen sene çok güzel bir giriş yapmıştık,  bu sene de bunun üstüne koyarak ilerlemek istiyoruz.

"Takımdaki herkes iyi işler yapabileceğimize inanıyor. Sene başında bazı şanssızlıklardan dolayı önemli puanlar kaçırdık, ama hala bunları telafi etme şansımız var.

"Pilotlarımızla da anlaştık, artık pist üstünde daha rahat ve motive olmalarını bekliyoruz. Umarım sene sonunda hedeflerimize ulaşmış oluruz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.