Horner: Vettel pilot pazarının en kilit ismi olacak

Red Bull patronu Christian Horner, sene sonunda takımıyla sözleşmesi bitecek olan Vettel’in vereceği kararın herkes tarafından beklendiğini söyledi.

Horner: Vettel pilot pazarının en kilit ismi olacak Formula1

Hafta ortasında Ferrari Alman pilota 3 yıllık bir sözleşme önermişti. Vettel’in buna henüz bir cevap vermediği bilinirken, Horner takımların 2018 kadrosu için Ferrari pilotunu beklediklerini ifade etti.

"Şu an pilot pazarındaki en önemli isim kesinlikle Sebastian. Onun vereceği karar birçok takımın pilot kadrosunu etkileyecektir.

"Tabii ki bu durum Red Bull için geçerli değil. Pilotlarımız ne teklif gelirse gelsin takımda kalmaya devam edecekler. 

"Daniel’in sözleşmesi 2019'da bitecek. Bu yüzden henüz görüşmelere başlamanın eken olduğunu düşünüyoruz. Muhtemelen son senesine girdiğinde bu konuşmayı onunla yapacağız. 

"Ricciardo takım için çok uzun senelerdir hizmet veriyor ve onunla çalışmaktan ötürü çok mutluyuz. 

"Bu yaz bazı takımlar için hareketli günler olacaktır. Bizim açımızdan böyle bir şey olmayacağını söyleyebilirim. Pilotlarımızdan oldukça memnunuz ve yola devam edeceğiz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.