Magnussen: Amacımız hala 7.'lik

Kevin Magnussen takım olarak bu seneki hedeflerinin hala 7.'lik olduğunu ve daha üstlerde bitirmelerinin ise kendileri adına çok büyük bir başarı olacağını söyledi.

Magnussen: Amacımız hala 7.'lik Formula1

Takımlar şampiyonasında Renault'nun 3 puan önünde 7.sırada durumda bulunan Amerikan takımı, 5.Williams'ın ise sadece 12 puan gerisinde. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Magnussen şöyle konuştu.

"Eğer gerçekçi olursak bu seneki hedefimizin hala 7.'lik olduğunu düşünüyorum.

"7.olursak mutlu oluruz, 6.'lık harika olur ve 5.olduğumuz halde ise bu bize gerçek dışı gelebilir. Yine de şu an 7.sırayı korumak bile çok zor olacaktır. 

"Her hafta araçla ilgili bilgimiz daha da artıyor. Ayarlar konusunda sene başına göre daha iyiyiz ve bu da performansımızı olumlu şekilde etkiliyor.

"Yine de hala çok sayıda eksiğimiz var ve onların üstüne gitmeliyiz. Renault ile aramızda çok küçük bir fark var. Onları arkamızda tutmak istiyoruz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.