Wolff: Kubica’nın dönüşü hoşuma giderdi

Mercedes patronu Toto Wolff, Renault ile testlere çıkan Robert Kubica’nın tekrar Formula 1’e dönüşünün kendisini mutlu edebileceğini söyledi.

Wolff: Kubica’nın dönüşü hoşuma giderdi Formula1

2011’de geçirdiği ralli kazasından bu yana ilk defa Formula 1 aracı kullanan Polonyalı pilot, testlerdeki performansıyla herkesi etkilemeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Robert’ın testlerinin gayet iyi gittiğini duydum. Onu tekrar Formula 1’De görmek beni çok mutlu ederdi. O bunu hak ediyor.

“Kubica zamanının en yetenekli pilotlarından biriydi, ama ne yazık ki bunu şampiyonluk için yarışan bir araçta gösterme şansı bulamadı. Böyle bir şans eline geçseydi, bunu kesinlikle kullanırdı.

“Onu 2002’deki Formula Renault serisinden beri tanıyorum. İkimiz de lehçe konuştuğumuz için aramız iyiydi. Birçok güzel anımız vardır.

“Umarım spora geri dönme şansını yakalar ve bunu kullanır. Onu tekrar yarışırken görmeyi çok isterim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.