Wolff: Pilotlarımızın yarışmasına izin vereceğiz

Mercedes patronu Toto Wolff şampiyonluk şansları devam ettiği sürece pilotlarının pist üstünde mücadele etmesine izin vereceklerini söyledi.

Wolff: Pilotlarımızın yarışmasına izin vereceğiz Formula1

Silverstone'da Vettel’in sorun yaşamasıyla birlikte Hamilton farkı 1'e düşürüken Bottas da takım arkadaşının 23 puan gerisindeydi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

"Lewis ve Bottas'a çok güveniyoruz. Bu yüzden de onları mücadelesine hiçbir şekilde karışmayacağız. Şampiyonluk şansları devam ettiği sürece kurallar dahilinde yarışabilirler.

"Tabii ki eğer şampiyonada bir noktada Lewis veya Valtteri'nin şansı biterse ve Vettel’e karşı puan kazanmamız gerekirse pilotlarımız gerekeni yapacaktır. 

"Taraftarlar pist üstünde rekabet görmek istiyor ve biz de bunu onlara borçluyuz. Umarım son yarışa kadar iki pilotumuz da birlikte bu savaşın içinde yer alabiliriz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.