Hulkenberg Macaristan Gp’si öncesi umutlu

Renault pilotu Nico Hulkenberg, Silverstone’daki güzel performansın ardından Macaristan’da yine rekabetçi olabileceklerini düşündüğünü söyledi.

Hulkenberg Macaristan Gp’si öncesi umutlu Formula1

Gelecek haftaki yarış için yeni bir alt taban götürecek olan Fransız ekip, takımlar şampiyonasında Haas’ın 3 puan gerisinde 8.sırada bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Silverstone’da harika bir hafta geçirdik ve aldığımız sonuçtan ötürü oldukça mutluyum. Macarsitan’a yeni güncelleştirmeler götüreceğiz, bunlarla birlikte daha güçlü olabiliriz.

“Britanya Gp’sinde 6.olarak geri kalanların en iyisi olmayı başarmıştık. Sene içinde böyle yarışların sayısını arttırdığımız takdirde sezonu istediğimiz yerde bitirebiliriz. Bu şekilde çalışmaya devam etmeliyiz.

“Macaristan karakteristik olarak bize uygun pistlerden birisi. Çok fazla motor gücüne ihtiyaç duymuyor, bu yüzden aradaki farkların biraz daha küçük olmasını bekliyoruz. Çok sayıda viraj var ve neredeyse hepsi birbirine bağlı. Birinde hata yaparsanız diğerinde de vakit kaybediyorsunuz.

“Fiziksel olarak da pilotların çok zorlanacağından eminim. Elimizden geldiğince güçlü olup, zorlamalıyız.

“Umarım sorunsuz bir hafta sonu olur ve iki pilotla birden buradan puanla ayrılabiliriz. Orta sıralarda yukarılarda yer almak istiyorsak hata yapmamamız gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.