Kubica Macaristan’da teste çıkacak

Robert Kubica, Macaristan Gp’sinin ardından yapılacak sezon içi testlerinde Renault adına sürüş yapacak.

Kubica Macaristan’da teste çıkacak Formula1

Geçen ay içinde yine Fransız takımıyla iki farklı test sürüşüne katılan Polonyalı pilot, buralarda gösterdiği performansla dikkat çekmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Macaristan’daki testlerin iki gününde Robert’ın takıma yardım etmesini ve bizim adımıza veri toplamasını istedik. O da bunu kabul etti.

“Testlerde gayet iyi bir iş yapmıştı ve tekrar onunla çalışacağımız için mutluyuz. Tecrübesiyle bize çok yardımcı olacağından eminim.

“Robert kendisine çok iyi baktı ve belki ilerleyen yıllarda onu tekrar Formula 1’de görebiliriz. Bu ihtimal bile bizi çok heyecanlandırıyor. Onun da aracın içinde kendisini çok iyi hissettiğine inanıyorum.

“Umarım testlerde aracı daha iyi hale getirmek için bazı güzel veriler elde edebiliriz. Sezonun geri kalanında daha rekabetçi olmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.