Bottas: Geleceğim Mercedes’in elinde

Takımla sene başında tek yıllık sözleşme imzalayan Valtteri Bottas, Mercedes’teki geleceğinin kendi ellerinde olmadığını söyledi.

Bottas: Geleceğim Mercedes’in elinde Formula1

Nico Rosberg’in ani emekliliği sonrasında Williams’dan takıma katılan Fin pilot, iyi bir performans sergilemesi halinde 2018 koltuğunu da kapabilir.

Şu ana kadar gayet güzel sonuçlar alan Bottas, geride kalan 10 yarış sonunda lider Vettel’in 24 puan gerisinde 3.sırada bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mercedes pilotu şöyle konuştu.

“Pilot olarak her zaman geleceğinizle ilgili şeyleri erkenden öğrenmek güzel olur, ama yine de sabırlı olmam gerektiğini düşünüyorum.

“Takımda kendimi gayet iyi hissediyorum ve önemli olan da bu. İşleri durduk yere hızlandırmanın bir anlamı yok.

“Basitçe şunu söylemek gerekir ki eğer takım beni gelecek sezon da isterse burada kalırım, istemezse giderim. Bu konuda top onların elinde.

“Sezonun ortasına geldik ve şimdi önümüzde yaz arası olacak. Bunu en iyi şekilde değerlendirip sezonun sonuna güçlü şekilde girmek istiyorum. Umarım son yarışa kadar şampiyonluk şansım sürer.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.