Wolff: Şampiyonada her şey ortada

Mercedes patronu Toto Wolff, takımlar ve pilotlar şampiyonasında hala her şeyin ortada olduğunu ve rehavete kapılmayacaklarını söyledi.

Wolff: Şampiyonada her şey ortada Formula1

Son Silverstone Gp’sinde alınan güzel sonuçla birlikte takımlar şampiyonasında Ferrari’nin 55 üstünde yer alan Mercedes, pilotlarda da Vettel’i çok yakından takip ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Sezonun neredeyse ortasına geldik ve hala şampiyonada dengeler bozulabilmiş değil. Takımlar da her ne kadar 55 puan önde olsak da bu kısa sürede kapanabilecek bir fark.

“Her hafta sonuna yaklaşımımız aynı ve bunu değiştirmeyi düşünmüyoruz. Sakin şekilde işimizi yapıp, yarışları Ferrari’nin önünde bitirmeye çalışacağız.

“Macaristan’da yaz arasından önceki son yarışa çıkacağız ve bu yüzden güzel bir sonuca ihtiyacımız var. Ara öncesinde pilotlar ve takımlarda zirvede yer almak istiyoruz.

“Silverstone’daki hafta sonu takım için oldukça eğlenceliydi, ama şimdi orayı düşünerek odak noktamızı kaybedemeyiz. Macaristan’da Ferrari daha güçlü olacaktır ve onlara karşı önlem almalıyız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.