Vettel: Takım içinde kriz yaşamıyoruz

Ferrari pilotu Sebastian Vettel, medyada yazılanın aksine takımda işlerin yolunda gittiğini ve krize girmediklerini söyledi.

Vettel: Takım içinde kriz yaşamıyoruz Formula1

Son yarışlarda Mercedes’in güzel performansına karşılık vermekte zorlanan İtalyan takımı, Monaco Gp’sinde bu yana yarış kazanamıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Takım içinde bir sorunumuz yok. Hala elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

“Mercedes son yarışlarda hızını arttırdı ve önümüze geçmeyi başardı. Yine de biz de hala hızlıyız, özellikle Pazar günlerinde. Sıralama turlarındaki performansımızı da biraz arttırabilirsek, her şey bizim adımıza çok daha güzel olacaktır.

“Mercedes düzlüklerin çok olduğu pistlerde oldukça başarılı, biz ise daha virajlı pistleri seviyoruz. Bu yüzden Macaristan’da onlarla daha sıkı bir mücadelenin içine girmeyi bekliyorum.

“Her yarışta kendimizi biraz daha geliştiriyoruz. Yaz arasından önceki son yarışta kazanarak araya moralli girmek için elimizden geleni yapacağız. Umarım sorunsuz bir hafta sonu olur ve kazanırız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.