Drift sesleri İstanbul’da yükselecek

2017 Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası’nın ikinci yarışı 30 Temmuz Pazar günü Drift Motorsporları Kulübü tarafından Atatürk Olimpiyat Stadı otoparkında düzenlenecek.

Drift sesleri İstanbul’da yükselecek Diğer Seriler

2017 Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası’nın ikinci yarışı 30 Temmuz Pazar günü Drift Motorsporları Kulübü tarafından Atatürk Olimpiyat Stadı otoparkında düzenlenecek.

PWR Balata ana sponsorluğunda Spor Toto, Red Bull, Power FM, PDS Medya ve Motul tarafından desteklenen yarışa yurt dışından da konuk sporcuların katılacağı yarış, 29 Temmuz Cumartesi günü yapılacak idari ve teknik kontrol ile başlayacak.

Aynı gün gerçekleştirilecek olan antrenman ve sıralama turlarının ardından en iyi 16 belirlenecek.

Cumartesi günü etkinlik kapsamında Rap konseri ile gün bitecek. 

Motor güçleri 300 ile 700 beygir arasında değişen BMW ve Nissan marka otomobillerin çoğunlukta olduğu organizasyon kapsamında, 30 Temmuz Pazar günü saat 10:00’da antrenman turlarının ardından, 12:00'de tanışma serenomisi gerçekleşecek.

İzleyenler pilotlar ve drift otomobillerini yakından tanıma fırsatını elde edecekler, sporcularla sohbet edip imzalı posterlerini alabilecekler. 

Saat 13:00'de ikili eşleşmelerle başlayacak sezonun ikinci yarışı, saat 17:00'ye kadar izleyenlere kapı kapıya mücadelenin olduğu bol dumanlı adrenalin dolu bir yarış sunacak.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.