Wolff: Hamilton kendi mirasını oluşturuyor

Mercedes patronu Toto Wolff, Hamilton’ın gösterdiği performansla birlikte en iyilerden biri olma yolunda büyük adımlar attığını söyledi.

Wolff: Hamilton kendi mirasını oluşturuyor Formula1

Macaristan Gp’sinde pole pozisyonunu elde ettiği takdirde Michael Schumacher’in tüm zamanların en çok pole pozisyonu kazanma rekorunu yakalayacak olan İngiliz pilot, muhtemelen bu sayıyı daha da yukarılara çekecektir.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Lewis şu an kariyerinin en iyi dönemini geçiriyor. Bu sezon özellikle Çin, Kanada ve Silverstone’da kusursuz işler yaptı. 

“Evinde ne kadar güçlü olduğunu biliyoruz, ama yarışı kazanmak şekli tamamen harikaydı. Hiçbir hata yapmadı ve her şeyi kontrol atından tutara çok rahat şekilde kazandı.

“Eğer hafta sonunda pole pozisyonunu elde ederse onu tarihin en önemli sporcuları listesinin üstlerinde görmeye başlayabiliriz. Michael bu spor için harika şeyler yaptı ve Lewis bu hafta sonu bu rekoru yakalayabilir.

“Yarışa en iyi şekilde hazırlanarak burada kazanmak istiyoruz. Umarım hiçbir sporun yaşamadan güzel bir zafer elde edebiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.