Alonso: Cezayı Macaristan Gp’si için aldık

Fernando Alonso, Silverstone’da bütün motor parçalarını değiştirmelerinin en büyük nedeninin Macaristan’daki yarışta rekabetçi olmak olduğunu söyledi.

Alonso: Cezayı Macaristan Gp’si için aldık Formula1

30 sıra grid cezası alan ve Britanya Gp’sine son sıradan başlamak zorunda kalan İspanyol pilot, yarışta da istediği şartların oluşmaması sonrasında hafta sonundan puansız ayrılmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Takım olarak bizi en çok ilgilendiren konu dayanıklılık.

“Aracımızın Macaristan’da Silverstone’a göre daha iyi olmasını bekliyorduk ve bu yüzden cezayı orada çekmek istedik. Böylece hafta sonunu sorunsuz geçirmeyi planlıyoruz.

“Pistin karakteristiği bize uyuyor. Çok sayıda viraj var ve uzun düzlükler yok. Burada puan almak için her şeyi denememiz gerekiyordu ve ilk olarak Silverstone’da zarları attık.

“Budapeşte’yi çok seviyorum. Burada eski yıllarda güzel anılarım oldu. Umarım onlara yenileri ekleyebilirim. Seyirciler çok harikalar ve sizin yanınızdaymış gibi hissediyorsunuz. Umarım onlara güzel bir şov sunabiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.