'6'ncı şampiyonluk ufukta gözüküyor'

Dünya Supersport Şampiyonası'nda, sakatlıklar ve puan kayıplarıyla başladığı sezonda puan farkını 5'e indiren milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, bu organizasyondaki 6'ncı şampiyonluğunu kovalıyor.

'6'ncı şampiyonluk ufukta gözüküyor' Moto-Haber

Dünya Supersport Şampiyonası'nda, sakatlıklar ve puan kayıplarıyla başladığı sezonda puan farkını 5'e indiren milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, bu organizasyondaki 6'ncı şampiyonluğunu kovalıyor.

Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, sakatlıklar ve puan kayıplarıyla başladığı sezonun son 5 yarışına girerken, bu organizasyondaki 6'ncı şampiyonluğunu kovalıyor. 

Sezona verilen yaklaşık iki aylık aranın ilk ayını farklı değerlendirdiğini belirten Kenan Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önemli projeler ile kamu spotlarına zaman ayırdığını, ayrıca Düzce'de yapımı devam eden motor sporları pistiyle ilgilendiğini söyledi.

Kenan, sezonun kalan bölümünün hazırlıkları için İtalya'ya gideceğini kaydederek, "İnşallah önümüzdeki hafta İtalya'ya testlere gidiyorum.

İki gün, sıcak ve yorucu havalarda testler yapacağım, yeni lastikler deneyeceğim.

Takımım, 2018 yılında kullanacağımız bazı parça ve lastikleri denememi istiyor. İşin aslı, bu test 2018 yılının hazırlığı." diye konuştu.

İtalya'da yapılacak yoğun testlerin kendisi için iyi bir antrenman olacağına değinen Kenan, şöyle devam etti:

"Sezonun son 5 yarışına giriyoruz.

Şampiyona çok çekişmeli geçiyor.

Artık şampiyonluk ufukta gözüküyor.

Zorlu bir sezonun ardından şampiyonluğa ulaşırsak çok güzel olacak.

Şu anda tek amacım, işime adapte olup, motivasyonumu sağlayıp birkaç yarış daha kazanmak ve şampiyonada liderliğe yükselmek.

 İnşallah 6'ncı şampiyonluğun mücadelesini vereceğim.

Kolay olmayacak, olursa da çok güzel olacak.

6'ncı şampiyonluk adım adım gözüküyor.

Sezonun ilk üç yarışını kaybettim.

Bu eksi 75 puan anlamına geliyordu. Şu anda liderle aramda sadece 5 puan kaldı.

Aradaki puan farkını kapattık ve üst üste 4 yarış kazandık ki bu moral olarak çok iyi bir şeydi." 

"Almanya etabını kazanırsam şampiyona liderliğine yükseliyorum"

Yaklaşık bir ay sonra Almanya etabının olduğunu aktaran Kenan, bu yarışı kazanması durumunda şampiyonluk şansının daha da güçleneceğini kaydetti.

"Eğer o yarışı kazanırsam şampiyona liderliğine yükseliyorum." diyen milli motosikletçi, "Ardından kalan yarışlara motivasyonlu, moralli çıkıp şampiyonluk için mücadele vereceğim.

Eğer ki bunu başarırsak böyle bir şampiyonluk yok çünkü üç yarışa çıkamamak, sakatlık atlatıp ardından gelip şampiyon olmak diğer şampiyonluklardan daha özel olacaktır.

İnşallah da Rabbim nasip eder." ifadelerini kullandı. 

AA. SAKARYA - ÖMER FARUK CEBECİ

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,