Horner: Verstappen çok daha güçlü hale gelecektir

Red Bull patronu Christian Horner, genç pilotu Max Verstappen’in her yarışta kendisini geliştirdiğini ve zamanla çok daha güçlü olacağını söyledi.

Horner: Verstappen çok daha güçlü hale gelecektir Formula1

Bu sezon geride kalan yarışlarda büyük şanssızlıklar yaşayan Hollandalı pilot, takım arkadaşı Ricciardo’nun da oldukça gerisine düştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Bence Max özellikle bu sezonun başından itibaren olgunlaştı ve artık kendisini daha iyi ifade ediyor.

“Duygularını kontrol etmede daha başarılı ve bunun yanında sürüşü de çok gelişti. Kendi karakterini yaratmaya başladı ve bu da onu her yarışta daha güçlü birisi haline getiriyor.

“Yarışlarda çok sayıda sorun yaşamasına rağmen artık bir sonraki yarışa çok daha kısa sürede kendisini hazırlayabiliyor. Mental olarak bu kadar geliştiğini görmek gayet güzel.

“Silverstone onun damalı bayrağa gelmesinden ötürü çok mutlu oldum. Sürekli şanssızlıklarla uğraştığı bu dönemde ona güzel bir moral olduğunu düşünüyorum. Şimdi yaz arası öncesinde Macaristan’da umarım takım olarak güzel bir sonuç alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.