Bottas: Rahatlama lüksümüz yok

Valtteri Bottas, takımlar şampiyonasında 55 puan önde oldukları Ferrari’ye karşı rahatlamamaları gerektiğini ve İtalyan takımının bu farkı kapatabilecek güçte olduğunu söyledi.

Bottas: Rahatlama lüksümüz yok Formula1

Pilotlar şampiyonasını Vettel lider götürürken, onu 1 puan geriden Hamilton ve 24 puan geriden Valtteri Bottas takip ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Şu an için şampiyonanın neredeyse ortasına geldik ve hala kazanılmış bir şey yok. Bu yüzden işimizdeki ciddiyeti kaybedemeyiz.

“Ayaklarımız hala yere basıyor ve aracı geliştirmek için elimizden gelen yapıyoruz. Takımlar ve pilotlar şampiyonluğu garantilemeden de durmaya niyetimiz yok.

“Son yarışlar bize oldukça uyan pistlerdeydi ve gayet güçlü bir performans sergilemeyi başardık. Şimdi daha virajlı ve uzun düzlükleri olmayan Macaristan Gp’sinde yarışacağız. Amacımız kazanmak, ama Ferrari’ye de dikkat etmemiz gerekiyor.

“Yarışa kadar geliştirmemiz gereken çok konu var. Yüksek sıcaklıklarda lastikleri iyi anlamak çok kritik olacaktır. Umarım sorunsuz bir hafta olur ve güzel bir zafer elde edebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.